اصول اخلاقی انتشار مقاله

اخلاق نشر

این مجله از استانداردها و دستورالعمل های ارائه شده توسط کمیته اخلاق در انتشار (COPE) به ویژه در مورد تخلف، کلاهبرداری، سرقت ادبی و نحوه اقدام در برابر چنین پرونده ای پیروی می کند.

این اثر تحت مجوز Creative Commons Attribution 4.0 بین المللی مجوز دارد. این مجوز به دیگران از جمله نویسندگان اجازه می‌دهد تا دست نوشته های شما را حتی از نظر تجاری، توزیع، ریمیکس، تغییر دادن و ایجاد کنند، تا زمانی که به شما اعتبار اصلی را بدهند.

کپی رایت

تمام حقوق مادی و معنوی چاپ مقالات به نویسندگان تعلق می گیرد.. ناشر به نویسندگان اجازه می دهد محتوای مقالات را به صورت الکترونیکی و همچنین به صورت فیزیکی (به عنوان مثال از طریق ایمیل و یا آموزش یا چاپ) و داده های تحقیق بدون محدودیت در منابع دانشگاهی، غیر تجاری و تجاری، دانلود، استفاده و توزیع کنند (البته با ذکر منبع).

نویسندگان می توانند در صورت ذکر منبع انتشار، از محتوای خود در نشریات جدید بدون اجازه یا پرداخت هزینه (با اطلاع کامل از اصل مقاله و منبع انتشار) استفاده کنند. مجله دسترسی آزاد است بنابراین هیچ اشتراکی برای همه نوع کاربر ندارد. محققان می توانند آزادانه از مقالات در دوره ها استفاده کنند.

 

بر اساس اولویت و اهمیت اخلاق حرفه ای برای کلیه ارکان سازمانی این نشریه، ضمن تاکید بر مسوولیت نویسندگان در قبال قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، رعایت اخلاق پژوهشی و امانتداری علمی و پژوهشی از سوی نویسندگان محترم جزو اصول اخلاقی مهم می باشد. حق کپی رایت و نشر مقالات به نویسندگان واگذار میشود